„Prikėlėme“ stiklą antram gyvenimui

IMG 0187

Šeštadienį, lapkričio 19 dieną, daugelyje ES šalių, tarp jų ir Lietuvoje, prasidėjo Europos atliekų mažinimo savaitė. Jos tikslas – skatinti visuomenę vengti atliekų susidarymo, mažinti kenksmingų medžiagų kiekį produktuose ir medžiagose, daiktus naudoti pakartotinai ar prailginti jų naudojimo laiką. Ši savaitė pradėta rengti 2009 metais. Lietuva šioje akcijoje pirmą kartą dalyvavo praėjusiais metais.

Stiklo atliekos gamtoje natūraliai suyra po 900 metų. Panaudojant stiklo atliekas, sutaupoma šių medžiagų bei 35 procentai energijos. Lietuvoje apie 9% komunalinių atliekų sudaro stiklas. Todėl šiais mokslo metais gimnazijos gamtosauginis komitetas surengė parodą „Antras stiklo gyvenimas“. Džiaugiamės, kad stiklas „prisikėlė“ antram gyvenimui. Ačiū Ia, Ib, Ic, IIa, IIb, IIc, IId, IIIa, IIIb, IIIc, IIId, IVc mokiniams ir klasių auklėtojams už įdomius eksponatus.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Genovaitė Marcinkėnienė

Jolantos Liubeckaitės nuotraukos