Molėtų gimnazija

Naujienos

Molėtų gimnazijos mokytojai parodoje „Mokykla 2017“

img 1058 (1)

          Jau septintą kartą organizuotos mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų parodos šūkis „MOKYKLA BE SIENŲ!“. Per dvi parodos dienas vyko daugiau kaip 150 edukacinių renginių ir užsiėmimų. Pasak šios parodos iniciatorių, gera Mokykla pirmiausiai prasideda nuo bendruomenės, kuri peržengia įprastinės mokyklos bendruomenės ribas, kurioje gimsta netikėčiausios idėjos ir kurios nariams yra priimtini besikeičiantys vaikų gyvenimo „trendai“.

          Šių metų parodoje buvo akcentuojamas šiuolaikiškas mokymas(is), buvo ieškoma atsakymų į esminius ugdymo klausimus:

          1.Ko iš tikrųjų mokome ir kaip turėtume mokyti dabartinius vaikus?

         2.Kaip mokytojui suprasti savo mokinį ir jį mokyti? Dažniau panaudoti išmaniuosius įrenginius klasėje, o gal dažniau su vaikais mokytis netradicinėse aplinkose už mokyklos ribų? 

          3.Kokias mokymo(si) priemones gali naudoti mokytojas bendraudamas su virtualioje realybėje „gyvenančiais“ mokinias?

          4.Kaip įvertinti mokinio pažangą ir pasiekimus?

          Parodą „Mokykla 2017” atidarė ministras pirmininkas S.Skvernelis bei švietimo ministrė J.Petrauskienė.

      Molėtų gimnazijos mokytojai dalyvavo daugelyje renginių: apskritojo stalo diskusijoje  „Būnu, augu, gyvenu”, NEC diskusijose  „Abiturientai valstybiniuose brandos egzaminuose: žino ar mąsto?”, Ar galima išmatuoti mąstymą”, paskaitose  „Ugdymo turinio kaita kiekvieno mokinio sėkmei”,  „Ugdymo inovacija Lietuvoje – produktyvusis mokymasis”. Lituanistės dalyvavo idėjų klasės renginyjeLiteratūros kūrinys kaip estetinė ir dorovinė vertybė 9-10 klasėse”. Šių diskusijų bei paskaitų metu buvo akcentuojama ugdymo turinio kaita, instruktažų mokytojams mažinimo tendencija, pabrėžiama, kad svarbiausia mokyklose yra gebėjimas ugdyti žmogiškas vertybes, akcentuota mokinių mintis: „Neruoškite mūsų gyvenimui, mes norime gyventi čia ir dabar”, diskutuota dėl namų darbų mažinimo gairių, mokytojo, kaip kūrėjo, vaidmens.

          Molėtų gimnazijos mokytojai domėjosi „Eduka” sistemos bei edukacinės platformos  „Mozabook” galimybėmis, Šviesos “ bei Baltų lankų “ leidyklų stendų pristatymais.

          Po parodos renginių Keistuolių teatre stebėjo spektaklį  „Heraklis”, kurio režisierius G.Aleksa, pasitelkęs aštrų, tamsų humorą, antikinio mito pavidalu į sceną perkelia mūsų dienų globalius socialinius skaudulius.

           Pedagogai grįžo su naujomis idėjomis, kurias įgyvendins pamokose.

                                      Metodinės tarybos pirmininkė R.Mongirdienė

img 1049 img 1053 img 1061

Paieška

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

sveika mokykla_logotipas_20metu

 

url

mes rusiuojam

egzaminatorius