Molėtų gimnazija

Naujienos

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena

105 2781

          Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau šešioliktus metus inicijavo lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Pilietinės iniciatyvos tikslai: išsiaiškinti žodžio Tolerancija reikšmę; aptarti su mokiniais, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai žino, prisimena; rasti ir aptarti XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei, paanalizuoti, kokias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam; aptarti XX a. Lietuvos istorijos faktus (nacių okupaciją ir sovietinės okupacijos laikotarpius), rasti tolerancijos/ netolerancijos pavyzdžių mūsų Lietuvos istorijoje ar jos vertinime. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – rankos: žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai, rankos kuria ir rankos griauna.

            Tolerancijos diena minėta ir Molėtų gimnazijoje. Gimnazistai dalyvavo informacinėse klasių valandėlėse tolerancijos tema, per pilietiškumo pagrindų, istorijos, lietuvių, anglų, rusų kalbų, tikybos, psichologijos pamokas vyko pokalbiai apie toleranciją. Gimnazijos pirmokai su lietuvių kalbos mokytoja Daiva Sičiūniene kūrė pastraipą „Tolerancijos reikia mokytis iš šalia esančių gyvų pavyzdžių“, originaliausios mintys buvo demonstruojamos gimnazijos televizoriuje. Per dailės pamokas mokiniai su mokytoja Egle Žaliene kūrė koliažą „Rankos“, kuris buvo eksponuojamas stende prie mokytojų kambario. Etikos mokytoja Gintarė Meilūnaitė gimnazijos trečiokus pakvietė padiskutuoti tema ,,Kaip stereotipai veikia mūsų tarpusavio santykius“, vėliau visi atliko užduotį ,,Kantrybė“. Pirmokai per etiką svarstė, dėl kokių priežasčių dažniausiai netoleruojami žmonės, ir, pasiskirstę grupėmis, kūrė tolerantiškos klasės paveikslą. Trečiokai su lietuvių kalbos mokytoja Lina Kraujeliene parengė kūrybinį darbą - skaidres su nuotraukomis „Rankos“, kurias pristatė gimnazijos televizoriuje. Antrokai su lietuvių kalbos mokytojomis Aušrine Ambraziene, Lina Urbanavičiene ir istorike Virginija Petrauskiene sukūrė integruotą pamoką „Tolerancija - žmonijos išlikimo klausimas“ (I.Veisaitė). Kūno kultūros mokytojai Kristina ir Ramūnas Kneziai į svečius pakvietė Molėtų pradinės mokyklos 3a klasės mokinius su mokytoja Dalia Burneikiene – gimnazistai su jaunaisiais draugais žaidė tradicinį šaškių turnyrą, skirtą Tolerancijos dienai.

            Norėtųsi tikėti, kad kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo tolerantiškesnė bus mūsų visuomenė.

                                                                                              Jolanta Liubeckaitė

105 2792 105 2813 105 2835 105 2869 105 2876 IMG 9850 IMG 9854 IMG 9856 IMG 9858

Paieška

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

kuriame ateiti

mtp

mobis

colored-vyturys-eef799346564174574f62695d2421a9b

pro-drasinkime

svietimo ministerija

sac

pro-zalieji

pro-gmp

mokymasis

efc-akademija

sveika mokykla_logotipas_25_m

mukis

url

mes rusiuojam

egzaminatorius