Molėtų gimnazija

Naujienos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Molėtų gimnazijoje

100 0743

          Tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė Lietuvoje rengiama dvidešimtą kartą. Bibliotekų savaitės renginiai primena mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikia progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais. Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Šiaurės salos“. Šiemet minimos ir Suomijos 100-osios nepriklausomybės metinės. Šia proga Šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį šiemet skiria suomių literatūrai.

          Skaitymams siūlomi tekstai iš suomių autorių knygų: „Lobių sala“ (aut. Mauri Kunnas), „Maresė“ (aut. Maria Turtschaninoff), „Ledas“ (aut. Ulla-Lena Lundberg). Molėtų gimnazijoje Šiaurės šalių bibliotekų savaitės metu veikė parodos: piešinių paroda „Salos“, literatūros paroda „Šiaurės pašvaistė“. Bibliotekininkė Vida Juknevičienė mokiniams papasakojo, kad kasmet ši iniciatyva įtraukia daugiau nei 2000 institucijų, dešimtys tūkstančių vaikų ir suaugusiųjų tuo pačiu metu vienuolikoje skirtingų Šiaurės ir Baltijos šalių regione klausosi to paties skaitomo teksto. Ji pakvietė visus kartu patirti paslaptingą Šiaurės šalių literatūros skleidžiamą nuotaiką. Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje dalyvavo, skaitė  ir klausėsi apsakymo Marios Turščianinof ,,Maresė“ pirmų ir antrų klasių gimnazistai ir lietuvių kalbos mokytojos: Aušrinė Ambrazienė, Lina Urbanavičienė, Daiva Sičiūnienė bei Lina Kraujelienė. Įdomu  tai, kad šiam projektui kiekvienai temai skirtingų Šiaurės šalių dailininkai sukuria plakatus. Šių metų plakatą sukūrė estų dailininkė Regina Luk-Tomperė. Tai nuostabi iliustracija savo gausia simbolika atspindinti šių metų garsiniam skaitymui siūlomų knygų tematiką. Teminės popietės „Šiaurės šalių valgiai“ metu II a mokiniai ir mokytoja Laima Guobienė pasakojo apie Šiaurės šalių mitybą, jos įpročius, pagrindinius patiekalus, supažindino su keleto patiekalų receptais. Mokiniai pagamino ir Šiaurės šalių patiekalų: kepė suomiškus cinamoninius sausainius, daniškus dešrelių ragelius “Polse horn“, islandišką avižinių dribsnių pyragą. Po to visi vaišinosi pagamintais patiekalais, gėrė kvapnią arbatą. Šie renginiai padėjo susipažinti su Šiaurės šalių literatūra ir kultūra.

                                                                                             Vida Juknevičienė

100 0737 100 0745 100 0749 100 0750 100 0753 100 0758 100 0761 100 0769 100 0777 100 0779

Paieška

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

kuriame ateiti

mtp

mobis

colored-vyturys-eef799346564174574f62695d2421a9b

pro-drasinkime

svietimo ministerija

sac

pro-zalieji

pro-gmp

mokymasis

efc-akademija

sveika mokykla_logotipas_25_m

mukis

url

mes rusiuojam

egzaminatorius