Molėtų gimnazija

Naujienos

DSCF0740Molėtų gimnazijoje gyvuoja tradicijos, kurių negali pamiršti, išbraukti ar kitaip ignoruoti... Tai „Gerumo Kalėdos“. Dėmesio, jautrumo, atidos, gero, šilto žodžio sergančiam, vienišam - štai ko niekada nebus per daug. Tai puikiai supranta gimnazistai, jau aštuntosios akcijos organizatoriai – mokinių sveikos gyvensenos stiprinimo grupė – visą gruodžio mėnesį bendruomenę vėl kviesdama burtis ir prisidėti prie sveikinimo, kalėdinio stebuklo laukiantiems rajono ligoninėje slaugos skyriuje gulintiems pacientams.

 Kad šventės būtų smagesnės ir jų laukti būtų linksmiau, dar gruodžio mėnesio pradžioje grupė sveikatos būrelio gimnazistų prieš šventes aplankė visas skyriaus palatas ir papuošė jas savo darytais žaislais – dekoracijomis. Spalvoto popieriaus karoliai ir girliandos, imitaciniai gigantiški „saldainiai‘, dailiai supakuotos „dovanų“ dėžės papuošė ir nuspalvino palatų sienas, langus bei palanges.

Prieš pat Kūčias pilnais krepšiais pačių keptų pyragų bei kūčiukų, vaisių ir saldainių, gimnazistai sugužėjo į ligoninės slaugos skyrių. Ten esantiems 58 besigydantiems, ar vienišiems žmonėms dovanojome ne tik saldžias dovanas, bet ir dėmesį, pasveikinimą, palinkėjimą. Papildėme mini bibliotekėlę bendruomenės dovanotomis knygomis ir žurnalais. Mokinių tradiciškai kurti atvirukai – angelai su palinkėjimu sujaudino pacientus. Riedančios ašaros,  gražūs padėkos žodžiai, skirti gimnazijos jaunuomenei, kuri šventiniu laikotarpiu nepamiršta dėmesio laukiančių pagyvenusių ir vienišų žmonių, lydėjo visą viešnagės ligoninėje laiką. Tokie jautrūs dalykai nepalieka abejingų. Didžiuojamės ir džiaugiamės gimnazijos mokinių supratingumu, altruizmu. Mokiniai, pajutę atidos, pagalbos, paramos kitam jausmą, tikrai užaugs dori, pilietiški, atsakingi žmonės. Juk dovanota širdies šiluma, meilė ir dėmesys yra neįkainojama.  Tai ne vienkartinės akcijos.

Pirmoji „Gerumo Kalėdų“ akcija startavo 2008 metais. Idėja, kaip ir dera, kilo prieškalėdiniu laikotarpiu, kai visiems ypač norisi būti gerais ir nuoširdžiais. Nutarėme, kad mūsų rajono ligoninės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje gyvena nemažai vienišų, artimųjų neturinčių arba jų pamirštų senyvo amžiaus žmonių, kurie kasdien stokoja dėmesio, šilumos, gero žodžio... Prie dabar jau tradicine tapusios „Gerumo Kalėdų“ dienos gimnazijos mokinių sveikatinimo grupė įtraukė visą bendruomenę. Siekėme kuo mažesnėmis finansinėmis sąnaudomis, bet pilnomis jautrumo ir taurumo širdimis pasveikinti, pakalbinti sergančius, vienišus žmones, prisiliesti ir prisidėti prie kalėdinio stebuklo laukimo. Bet juk mūsų beveik 500 žmonių, todėl susidaro didelis krepšys lauktuvių švenčių belaukiantiesiems.

Gerumo ir savanorystės darbai mūsų gimnazijoje tapo gražia tradicija ar net būtinybe. Jas vertina ir joms neabejingi mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, mielai prisideda buvę mokiniai. Geri darbai, pasak gimnazistų sveikatos būrelio narių, turi būti daromi kasdien ir nuosekliai, nepriklausomai nuo politinių vėjų, rinkimų, ar kitokių skersvėjų, aštuonerius metus gyvavusi tradicija aplankyti kiekvieną sergantį, vienišą ar pagyvenusį žmogų rajono ligoninės slaugos skyriuje žinome, kad gyvuos dar ilgai.

Tikime, kad altruizmas išgrynina jausmus, sąžinę, lankant neįgalius žmones, padeda suvokti, koks pats esi laimingas būdamas sveikas, o didžiausią palaimą pajunti darydamas gera kitam. Sėsdamas prie Kūčių stalo bei laukdamas Kalėdinių dovanų, žinai, kad jų tikrai nusipelnei. Nuoširdus AČIŪ visiems dalyvavusių klasių mokiniams ir jų tėveliams, auklėtojoms, mokytojams, administracijai, visiems prisidėjusiems ir dovanojusiems saldumynų, vaisių, higienos priemonių, knygų ir žurnalų, gaminusiems atvirukus, dekoracijas ir papuošimus, kurie pradžiugino 8-osios „Gerumo Kalėdų“ dienos akcijos slaugos skyriaus pacientus.

Mokinių sveikatos stiprinimo grupės vardu vadovė slaugytoja Dalia Burneikienė


20151216 142523  20151216 142721  20151216 142735  DSCF0745  DSCF0746  DSCF0749  DSCF0755  DSCF0760  DSCF0761  DSCF0771  DSCF0789  DSCF0791  DSCF0794  DSCF0797  DSCF0817  DSCF0818  DSCF0831  DSCF0839  DSCF0854  DSCF0860

Pamokų laikas

1. 800 - 845

2. 855 - 940

3. 950 - 1035

4. 1055 - 1140

5. 1205 - 1250

6. 1300 - 1345

7. 1350 - 1435

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

pro-zalieji

efc-akademija

sveika mokykla_logotipas_25_m

url

mes rusiuojam

sazininga mokykla

EU-flag-Erasmus vect_POS-e1498045550334